google-site-verification=iMEZ2TE5YaCO4H789a8f_uaJnj4uluFM6VmDnqnbykE
top of page

BOĞA BURCU YENİAY

Ocak 2022’den beri Boğa ve Akrep ekseninde hareket eden Ay düğümleri birden fazla tutulmayı meydana getirdi. Ay düğümleri 17 Temmuz 2023 itibariyle Koç & Terazi aksında yeni yolculuğuna başlamadan hemen önce son hazırlıkları yapıyor ve işlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. 19 Mayıs 2023’de İstanbul’a göre 18:53’de Boğa burcunun 28° sinde güçlü bir yeniay da yeni döneme girmeden önce hayatımızda büyük rol oynayacak gözüküyor. Tutulma kadar güçlü olmasa da hayatımızın belirli alanlarında ekilmiş tohumların filizlenmeye başladığına şahit olacağımızı temsil ediyor. Hem finans dünyasında hem manevi değerlerimizde dengelerin değiştiğini, özgüvenimizin yükseldiğini gözlemlememiz artık yeniliklere hazır olduğumuzun bir ispatı olabilir. Önümüzdeki dört haftalık süreçte alma verme dengesini düzenlemeye çabalayabilirizBoğa burcu doğrudan nakit para, üretim, birikim, mal varlıkları ve alım/satımlarla ilişkilidir. Yeniay’ın hemen öncesinde büyük finans göstergesi Jüpiter de 17 Mayıs 2023’de Boğa burcuna geçiş yapacağı için arka planda büyük destek ve koruma barındıran bir sürece girmekteyiz. Koruma getiren şartlar altında olmamız bazı tehlike barındıracak ve dengeleri yerinden oynatacak değişimlerin de alt yapıda çalıştığını ifade eder. Bu sebeple Jüpiter’in aşırı iyimserlik veren halini yansıtmaktan ziyade bilgeliğini çalıştırmak için çabalamamız daha hayırlı sonuçlar doğurabilir.


Yeniay an haritasının 7.evinde gerçekleşirken Mars, Neptün, Plüton vb. gezegenlerden uyumlu açı altında olduğunu görüyoruz. Ayrıca kudret, irade, başarı, uyum getiren önemli sabit yıldızlar bir arada bulunuyor. Bunlardan en önemlileri yeniay’ın dispozitör’ü Venüs’ün Sirius hattı üzerinde olması. Kadersel yönelimlerimizi, seçimlerimizi ilgilendiren önemli farkındalıklar yaşamamız olası gözüküyor. Jüpiter’in Mirach, Satürn’ün de Deneb Adige sabit yıldızları üzerinde olması her ne yapıyorsak içerisinde büyük bir sevgi, kararlılık, adanmışlık ve fedakarlıkla beraber ortaya çıkabileceğini gösteriyor.


Hepimiz kendimiz için aslında en doğru yolu biliyor olabiliriz. Kendi içimizdeki dengeyi bulmamız, özdeğerimizi tazelememiz, yeteneklerimizi fark etmemiz sağlıklı ilişkiler kurmamıza da vesile olabilir. İttifaklarda başarıyı, yeni ortaklık ve evlilik konularında yeni başlangıç ve düzenlemeler görülebilir. Ufak bir uyarı verirsek eğer bir köşeye gizlice çekilmeden açık, net ve dürüst davranışlar sergilersek başlatılan işler gelişip büyüyecektir.

Boğa’nın gölge tarafı inatçılık, rehavet, keyifçilik, israf/cimrilik ve tembellik içeren davranışlara karşı bir politika yaratamadıysak artık sorun yaratmaya başlayacaktır. Başarının kıyısından dönülen zararlı etkiler daha da kötü bir depresif hale sokabilir. Kazançta kayıpta hafife alınamayan türden olacak zamanlara giriyoruz. Boğa’nın olumlu özelliklerini çalıştırmaya özen göstermezsek fırsat gibi görünen unsurlar zararlı bir sonucu doğurabilir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page